عطرک - آی مت | روش نوین در آموزش مفاهیم ریاضی به شیوه بازی و سرگرمی - کودکان را نترسانید

روز شمار ترم جدید آی مت

کودکان را نترسانید

کودکان را نترسانید

 

در حال حاضر شرایط ما بحرانی و موقت است و بنا نیست شرایط اینگونه باقی بماند که امیدواریم با گرم شدن هوا همه چیز به حالت عادی بازگردد اما تا جایی که ممکن است نباید کودکان را بترسانید.

 

روانشناس حوزه کودک می گوید : وقتی استرس نباشد یعنی بی‌خیال باشیم به کودکان و خودمان آسیب می‌زنیم اما در نظر بگیرد اگر بیش از اندازه استرس داشته باشیم ترس، مقاومت بدن را کاهش می‌دهد و افراد مستعد بیماری می‌شود بنابراین استرس زیاد و بی خیالی هر دو به یک اندازه خطرناک است.

نغمه‌گو تصریح کرد: خانواده‌ها با آگاهی دادن به بچه‌ها آنان را نگران نمی‌کنند بنابراین باید بچه‌ها را در شرایط حاضر نسبت به وجود این ویروس آگاه کنیم.

او خاطرنشان کرد: مراجعات زیادی از کودکان را در روزهای اخیر به خاطر استرس در خصوص کرونا داشتم از این رو فراموش نکنیم کودکان هنگامی که استرس دارند شیطنت‌شان افزایش پیدا می‌کند تا جایی که حتی بچه‌های معمولی شبیه بچه‌های بیش فعال رفتار می‌کنند.

 

با بیان اینکه کودکان نیز مانند بزرگسالان احتمال ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را دارند، گفت: با این حال، شدت این بیماری در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است. برای مثال وقتی کودکی آبله مرغان می‌گیرد افراد نگران نمی شوند، اما وقتی یک بزرگسال می گیرد همه نگران عوارض این بیماری هستند. در خصوص بیماری کووید ۱۹ نیز این مساله صادق است.

وی با بیان اینکه کودکان هم به این ویروس مبتلا می‌شوند اما علائم کمتری دارند و سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند، اظهار کرد: تا کنون نیز هم مرگی در سن کودکان گزارش نشده است. که با رعایت بهداشت فردی و شستن دست ها  و با بازی و سرگرمی به کودکان این شرایط زودگذر پشت سر بگذاریم.

 

 

بازی با کودک،آی مت،imaths-شکست کرونا-شستن دست ها

 

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه تاکنون موردی از ابتلا در مهدهای کودک استان قبل از تعطیلی آنها گزارش نشده است، تصریح کرد: البته قبل از شیوع کرونا هم براساس دستورالعمل‌های بهزیستی، مهدهای کودک از پذیرش کودکان مبتلا به سرماخوردگی امتناع می‌کردند.

شاهرخی ادامه داد: شیوع این ویروس واقعیت است و باید آن را جدی بگیریم اما باید مراقب بار روانی آن برای کودکان باشیم به طوری که افزایش این نگرانی کارایی سیستم ایمنی بدن آنها را کاهش می‌دهد و در انجام کارهای روزمره نیز اختلال ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه استرس و مسائل روحی روانی باعث کاهش سیستم ایمنی بدن می‌شود و بدن را برای ابتلا به کروناویروس و بقیه بیماری‌ها آماده می‌کند، ادامه داد: آگاهی رسانی برای افزایش اطلاعات افراد باید صورت بگیرد تا حتی ابتلا به یک سرماخوردگی ساده باعث اضطراب بیش از حد در آنها  نشود. به همین دلیل افراد باید بدانند که فقط  در صورت تشدید علائم تب یا سرفه افراد باید اقدامات لازم را در خصوص این بیماری انجام دهند.

 

خانواده‌ها سعی کنند از فرصت‌ استفاده کرده و بازی و تفریح مناسب سن کودکان را در خانه طراحی و اجرا کنند، خانواده‌ها طنز را فراموش نکنند چون موجب کاهش استرس می‌شود.

موسسه عصر طلایی رشد کودک ایرانیان (عطرک) آیمت imaths مسعود زاده باقری بهداشت کودک شکست ویروس کرونا