عطرک - آی مت | روش نوین در آموزش مفاهیم ریاضی به شیوه بازی و سرگرمی - سرگرم کردن کودکان

روز شمار ترم جدید آی مت

سرگرم کردن کودکان

سرگرم کردن کودکان

با توجه به شرایطی که در کشور حاکم شده، به نظر می‌رسد حضور کودکان و نوجوانان در محیط‌های آموزشی و تفریحی تا مدت‌ها میسر نشود، بنابراین کودکان در انجام فعالیت‌های هنری، ورزشی، آموزشی و حتی پیاده‌روی ساده دچار محدودیت شدند. از سوی دیگر،  حجم زیاد از اخبار پیرامون کرونا و صحبت‌های پدر و مادرها حول این بیماری، آسیب روانی زیادی به کودکان وارد می‌کند. موسسه عصر طلایی رشد کودک ایرانیان(عطرک) معتقد است که اخبار ناخوشایند نباید متوجه بچه‌ها شود و آن‌ها حق دارند که در فضایی آرام، زندگی کنند.

 

پر کردن اوقات‌ فراغت کودکان‌ زمانی که مجبور به ماندن در خانه‌اند، مساله‌ای است که پدر و مادرها با آن درگیر هستند. از سوی دیگر روان‌شناسان کودک معتقدند پدرومادرها باید یک زمان مشخصی برای تماشا تلویزیون، بازی‌های موبایلی و کامپیوتری برای بچه‌ها در نظر بگیرند. در موقعیتی که همه در خانه هستیم، این قواعد ممکن است کمی به هم بخورد و باید بتوانیم جایگزینی برای بچه‌هایمان داشته باشیم. قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، بازی‌های فکری و قدیمی راه‌هایی هستند که در بسیاری از مواقع توجهی کمتری به آنها می‌شود. آن‌ها می‌توانند از فرصت پیش آمده حضور کودکان در خانه استفاده کنند و به آن‌ها بازی‌های غیر کامپیوتری، مانند کاردستی و بازی‌های فکری را آموزش دهند، بازی‌های که این‌ روزها فراموش‌ شدند. قصه گفتن برای بچه‌ها، از این رو برای سرگرم کردن کودکان و تقویت قوه‌تخیل آن‌ها هر هفته 30 تا 40 دقیقه به قصه گویی اختصاص دهید.روانشناسان معتقدن که قصه گفتن، کودکان را از دنیای واقعی دور کرده و به دنیای خیال می‌برد. و خیال بچه‌ها را به واقعیت تبدیل کند.

 

آی مت،زاده باقری،قصه گویی-آموزش کودکان-بازی و ریاضی-imaths

 

 پدر و مادرها باید آموز‌ش‌های صحیح و نگرش‌های مثبت را به کودکان خود آموزش دهند و سوار موج ناامیدی و نگرانی کشور نشوند. خانه‌نشین‌شدن کودکان در خانه سود و زیان‌های خود را دارد و باید از این فرصت برای تقویت خلاقیت آن‌ها استفاده کرد. او در این‌باره توضیح داد: «خانواده‌ها باید به تخیل بچه‌ها اهمیت داده و به بچه‌ها آموزش دهند تا تخیلات خود را نقاشی کنند.آموزش به کودکان نباید تنها در شرایط بحرانی اعمال شود، بلکه خانواده‌ها باید این رویه را در همه حال در پیش بگیرند و  کودکانشان را به‌سوی نگرش کارآمد سوق دهند.

موسسه عصر طلایی رشد کودک ایرانیان (عطرک) آیمت imaths مسعود زاده باقری بهداشت کودک آموزش کودک خلاقیت قصه گویی